»Gradbeništvo je neke vrste integrator vseh različnih dejavnosti, namreč pri gradnji so potrebni materiali, dobave iz drugih panog, tudi storitvene dejavnosti in to pomeni, da vsak evro, ki se porabi v gradbeništvu ali pa nastane v gradbeništvu, potem dodatno povzroči še za 1,30 evra dodatne rasti BDP-ja.«
»Slovenska podjetja, ki delajo v gradbenih in tehničnih storitvah v tujini, vedo, kako težko je priti na avstrijski ali pa nemški trg, predvsem zato, ker tam varujejo svojo gradbeno dejavnost in zahtevajo, da se podjetja držijo določenih standardov, da so plače v skladu z lokalnim trgom.«
»Zelo pomembna je tudi evropska direktiva glede izvajanja čezmejnih storitev.«
»Načrti, ki ne predvidevajo vključevanja jedrske energije, bodo dolgoročno škodljivi za Slovenijo.«
»Ko smo izgubili nacionalnega prevoznika, se je letalska povezljivost Slovenije zelo poslabšala.«
»Strateški partner bi v družbo prinesel znanje, kapital, zagotovil letala, družbo bi upravljal tako, da bi bila dolgoročno uspešna, preprečeval pa bi tudi anomalije, značilne za družbe v lasti države.«
»Ministra Boštjančiča razumem, saj ima izkušnje z vodenjem letalske družbe, zaveda se, kako težak je ta posel.«
»Politik mora biti vizionar, ki se zaveda širših družbenih učinkov svojih ukrepov in pri odločitvah upošteva družbene interese, ne pa individualističnih.«
»Igra z obarvanim zrakom...«
»Vendar pa ne želimo še dodatno drobiti političnega prostora, temveč ga kvečjemu okrepiti.«
»Plačna razmerja bo treba popraviti in urediti ustrezno stimulacijo, kar bo zelo težek zalogaj za naslednjo vlado.«
»Moramo poskrbeti za usodo nas in naših otrok, začeti govoriti o razvoju. Moja analiza je takšna, da s takšno strukturo politike, ki jo imamo danes, te države ne moremo zapeljati v novo razvojno paradigmo.«
»Skupaj se borimo za iste cilje in pomembno je, da jih tudi uresničimo.«
»Vsi ti blažilni ukrepi bodo veliko stali, to je jasno. Kako jih torej financirati?«
»Tudi v času te krize se je pokazalo, da je bila Evropska unija dizajnirana samo kot skupnost držav za dobre čase.«
»Italija ni kriva, da se je epidemija zgodila; prav lahko bi se najprej zgodila v Nemčiji ali v Franciji.«
»To je blag scenarij. Če se bo kriza nadaljevala dlje časa, bo upad gospodarske dejavnosti bistveno višji, do 14 odstotkov. Vlada mora ukrepati hitro in odločno.«
»Sveženj v vrednosti 750 milijard evrov pomeni pet odstotkov evropskega BDP-ja. Slovenija bi ga lahko uporabila, da vsem podjetjem in s. p.-jem nadomesti izpad proizvodnje in prodaje v teh kriznih mesecih.«
»Danes lahko na volitvah zmagaš tako, da nekaj mesecev pred volitvami ustanoviš stranko, njen program pa je tako obsežen, da ga spraviš na zaslon mobilnega telefona.«
»Nam nič ne pomaga novi zeleni dogovor, če na Kitajskem ničesar ne naredijo.«
»Imamo 50 milijonov razlogov.«
»Manko bi nastal, če bi bil nadomestni prispevek po novem bistveno nižji.«
»Banko Slovenije zanima samo stabilnost bančnega sistema in ona ne vodi socialne politike. S tega vidika je pač za Banko Slovenije ugodneje, da so ljudje v najemniških stanovanjih, kot pa da imajo lastne nepremičnine.«
»Med običajnim kvantitativnim sproščanjem in helikopterskim denarjem je računovodska razlika v tem, da gre pri QE-ju za začasno povečanje denarne mase.«